خواندنی

لوازمی که در سربازی نیاز داریم

سربازی

سربازی ! شتری که در هر خونه ای می شینه ( البته اگه دختر نباشی ، پارتی نداشته باشی ، آقا زاده نباشی ) 🙂

شاید بیشتر کسانی که به سربازی می روند . اولین سوالی که از خودشان بپرسند این است . که چه وسایلی باید همراه خودمان ببریم .

من هم مثل شما ها اولین سوالی که از خودم پرسیدم همین بود . با جستو جو در اینترنت چیزای دستگیرم شد ولی کامل نبودن .

شما در حال خواندن مطلب (لوازم مورد نیاز سربازی ) از بخش خواندنی سایت ثقل هستید

اول از همه بگم که نیازی به وسایل اضافه ندارید  و  با خودتان نبرید چون واقعا جز دردسر چیزی ندارند .

وسایل مورد نیاز برای سربازی به شرح زیر می باشد .

یک قاشق (سعی کنید متفاوت باشد ) /// یک بشقاب (استیل و گود باشد ) /// یک لیوان ( شیشه ای .. بدون دسته باشد ) /// یک ناخون گیر /// 200 گرم قند ( ممکن است روز ها اول به شما قند ندهند ) /// چند تا چای کیسه ای /// کش ( یک متر کافی است .. برای گتر پا لازم می شود ) /// نمک ( زیاد ببرید .. ماننده طلا است ) . اگر توانستید آب لیمو ببرید /// حتما یک خوراکی خشک با خود ببرید ( ساقه طلایی ) . لباس زیر با خودتان ببرید . یک دست کافی است . // سنجاق قفلی چند تا داشته باشید // حتما سوزن و نخ ببرید . //

این موارد هم حتما  در روز های اول  سربازی لازم می شود:

خودکار آبی ، دفترچه ( سیمی ، جیبی ) ، پول نقد به اندازه 60 تومان ، چند تا کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی . چند تا قطعه عکس 3X4 . اگر ارتش هستید یک حساب بانکی در بانک سپه هم باز کنید و شماره حساب با خودتان داشته باشید ( بهتر است پرینت حساب همراه تان باشد ) .

مطلب پیشنهادی :  کامپیوتر ها بر تخت حکومت خواهند نشست

تمام موارد بالا را با خودتان ببرید . تا جای که می توانید لباس کم بپوشید . چون جا دادن داخل کوله خیلی سخته . سعی کنید کفش سبک بپوشید که راحت بتوانید داخل کوله جا ببدید . حتما یک کوله کوچک همراه خودتان ببرید . تا در مرخصصی های آخر هفته نیازی بهش کوله نظامی نداشته باشید .

من خودم در 1 اسفند 96 اعزام شدم . اول به ناحیه مرکزی ناجا می روید که آدرس آن روی برگه سبز نوشته شده . در آنجا دوباره اسم تمام نفرات هر مرکز آموزشی خوانده می شود . وافرادی که کد آزاد هستند در پایان اگر مرکز آموزشی خالی ماند به آنجا اعزام می شوند . همه گی سوار اتوبوس می شوید و بعد اتوبوس شما را تا مرکز اموزش می برد . در آنجا تقسیم میشوید به گردان ها و دوباره در گردان تقسیم می شوید سر گروهان ها . تمام . وسایل و لباس هایتان در همان روز یا فرداش تحویلتان داده می شود . و از آن به بعد آموزش شروع می شود.

امید وارم مفید باشد .

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا