تکنولوژی

نگاهی کوتاه برآثار و تاریخچه حملاتdos

حملات dos

در مورد حملات dos و تکذیب سرویس دهی چه میدانید؟ تا چه حد از اثرات حملات dos آگاهید؟ با ما در وب سایت ثقل همراه باشید تا نگاهی کوتاه بر این حملات داشته باشیم:

حملات dos

حملات داس(dos attack) یکی از پر کاربرد ترین نوع حملات اینترنتی می باشد. که میتواند آثار بسیار مخربی را از خود به جای بگذارد. در ساده ترین تعریف و عامیانه ترین تعریف میتوان گفت که به ارسال درخواست های زیاد به سرور ها که ترافیک بیش ازحد ایجاد کند و مانع سرویس دهی شود و در کار اختلال ایجاد کند حمله داس گفته می شود. اما این حمله های روز به روز پیچیده تر و پیشرفته تر می شوند.

وب سایت ثقل قصد دارد تا این حملات را به طور گسترده شرح دهد. امید است تا شما عزیزان از خواندن آن خرسند باشید:

هدف کلی حملات dos:

به طور کلی انجام این حملات اهداف زیر را دنبال می کنند:

1_پایین آوردن سرعت و کیفیت سرویس دهی شبکه مثل: دسترسی به سایت یا انتقال فایل

2_از دسرس خارج کردن وب سایت مورد نظر

3_ قطع دسترسی به تمام وب سایت ها (با حمله کردن به name server )

4_ افزایش تعداد هرز نامه ها (این کار به بمب ایمیلی نیز مشهور است.

لازم به قید است که حملات dos فقط مخصوص و مختص سرور ها نیست و ممکن است یک شبکه یا  حتی روتر نیز هدف حملات dos قرار بگیرد و حتی امکان دارد با حمله dos کار بخش عمده ای از اینترنت نیز مختل شود. همانطور که در طول تاریخ دو دفعه اینترنت کل جهان با حملات dos مختل شد.

مطلب پیشنهادی :  ثروتمندترین افراد در فن آوری در جهان خیلی جالب

حملات dos

شکل و روش حملات dos:

این نوع حمله یا اتک باعث از کار افتادن یا مشغول شدن بیش از حد کامپیوتر می شود تا حد و شدتی که غیر قابل استفاده شود. در اکثر مواقع حفره های امنیتی محل انجام این حملات هستند. پس در نتیجه نصب کردن اخرین patch های امنیتی از وقوع حملات dos جلوگیری و پیشگیری خواهند کرد. لازم به ذکر است که علاوه بر اینکه کامپیوتر شما هدف حملات dos قرار می گیرد,  ممکن است که در این حمله علیه سیستمی دیگر نیز شرکت داده شود. هکر ها و عاملان حملات dos با ایجاد یک ترافیک بی مورد بی مصرف باعث می شوند که حجم زیادی از منابع سرویس دهنده و پهنای باند شبکه مصرف و به نوعی درگیر رسیدگی به این تقاضای بی مورد بشود. و این تقاضا ها تا جایی که دستگاه سرویس دهنده را به زانو درآورد ادامه پیدا می کنند. مقصود اولیه و تاثیر حملات dos جلوگیری از استفاده صحیح از منابع کامپیوتری و شبکه ای, و از بین بردن این منابع است.

در حملات dos مهاجم مانع از دسترسی کاربران تایید شده به اطلاعات یا سرویس های خاص می شود.متداول ترین و مشهور ترین حملات dos زمانی انجام می شود که یک مهاجم اقدام به ایجاد یک سیلاب اطلاعاتی در یک شبکه کند. زمانی که یک کاربر آدرس url را در مرورگر خود تایپ می کند درخواست برای سرویس دهنده ارسال می شود و سرویس دهنده نیز میتواند به تعداد محدودی از درخواست ها در یک مقطع زمانی پاسخ بدهد. پس در نتیجه اگر مهاجم با ارسال درخواست های متعدد و سیلاب گونه باعث افزایش حجم عملیات سرویس دهنده شود, پس قطعا سرویس دهنده دیگر نمیتواند به درخواست های کاربران دیگر پاسخ بدهد.

مطلب پیشنهادی :  علت کاهش پاداش کارکنان در بخش های گوشی های هوشمند مشخص شد .

یک مهاجم می تواند با ارسال ایمیل های ناخواسته از نوع هرزنامه , حمله مشابهی را انجام دهد. هر حساب کاربری ایمیل صرف نظر از منبعی که در اختیار کابر می گذارند یک ظرفیت محدود دارند . مخصوصا  سرویس های رایگانی مثل یاهو یا gmail دارای طرفیت محدودی هستند. پس فرد مهاجم با ارسال ایمیل های نا خواسته سعی میکند ظرفیت حساب کاربری هدف حمله را تکمیل کند و عملا امکان دریافت ایمیل های معتبر را ااز فرد بگیرد.

حملات ذکر شده از نوع حملات dos هستند. چون امکان دسترسی کابر را از او میگیرند.

بسیاری از سایت های بزرگ در حال حاضر قادر به مقابله با حملات dos نیستند. زیرا این  حملات به نوع متفاوتی سازمان دهی می شوند.

در صورت استقبال شما کاربران عزیز بازهم مقالاتی راجع به این  نوع حملات در وبسایت ثقل قرار خواهد گرفت. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا