خواندنی

ازمایش فیلادلفیا پرونده ای اسرار آمیز و مبهم در تاریخ

آزمایش فیلادلفیا و ناپدید شدن کشتی الدریج

آزمایش فیلادلفیا و نا پدید شدن کشتی الدریج یکی از محرمانه ترین پرونده های تاریخ و حتی میتوان گفت اسرار آمیز است.آزمایش فیلادلفیا دو سال بعد از ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم در سال 1943 در بندر فیلادلفیا انجام شد. آزمایشی اسرار آمیز که هنوز هم نیروی دریایی آمریکا آن را انکار میکند.

آزمایشی که در آن اتفاقات فوق العاده عجیب غریب رخ داد که باور آن ها واقعا سخت و شاید هم دردناک است. آزمایش فیلادلفیا چهل سال بعد به طرز عجیبی با یک پروژه مشابه به نام پروژه مونتاک گره خورد و پای آیندگان و حتی آدم فضایی ها را هم به میان کشید.

در ادامه با وب سایت ثقل همراه باشید تا ابعاد این ازمایش خوفناک را بررسی کنیم:

دو نفر از بزرگ ترین فیزیک دانان قرن به نام های نیکلاس تسلا و جان نیوفومن مسولیت و رهبرب این آزمایش ها را بر عهده داشتند. البته در مورد نیکلاس تسلا زندگی نامه پر رمز و رازی وجود دارد .آمریکا در حالی خبر مرگ او را در سال 1957 منتشر کرد که او در پروژه مونتاک نیز حضور داشت و حتی مردم او را در سال 2001 مشاهده کرده بودند که همچنان دست به انجام آزمایش های خطرناک و قربانی کردن مردم می زد.

هدف این آزمایش فیلادلفیا این بود که کشتی uss eldrige ساخت شرکت Philadelphia Naval Shipyard را برای چند ساعت نامریی کنند. قبل از جنگ جهانی دوم هم آمریکا دست به اقدامات دیگری هم زده بود تا هواپیما ها و کشتی ها را برای فرار از رادار ها و شناسایی نشدن نامریی کند اما آزمایش فیلادلفیا فرق میکرد.در جنگ جهانی دوم یک نبرد سخت بین آمریکا و ارتش نازی آلمان در جریان بود و کشتی الدریج در واقع برای پیروزی در این نبرد ساخته شده بود. و در آن زمان حدود چهارصد دانشمند یهودی آلمانی که آلبرت انیشتن هم جزؤ آن ها بود روی این پروژه کار می کردند.

در آزمایش های اولیه با کمک دستگاه هایی که نیکلاس تسلا ساخته بود آن ها موفق شدند وسایل هایی کوچک مثل میز وصندلی را ناپدید و وارد بعد دیگر کنند و دوباره به جای خود برگردانند.

بعد از انجام شدن آزمایش های اولیه قرار شد تنها حیوانات درون کشتی الدریج باشند و آزمایش فیلادلفیا روی هیچ انسانی صورت نگیرد.شایعه شد بود که کشتی الدریج به ژنراتور های بسیار قوی مجهز شده است و قادر است یک میدان مغناطیسی عظیم ایجاد کند.

با وجود این که قرار نبود آزمایش فیلادلفیا روی هیچ انسانی تست شود اما در دوازدهم ماه آگوست سال 1943 کشتی الدریج با تمام خدمه و ملوانانش مورد تست قرار گرفت.

مطلب پیشنهادی :  بهترین عکس هایی از اسمان شهر ها (لندن) با کیفیت فول اچ دی

هیچکدام از خدمه کشتی خبری از اتفاقی که قرار بود بیوفتد خبر نداشتند.بعد از زدن ژنراتور ها کشتی به مدت چهار ساعت ناپدید می شود. و بعد دوباره در فیلادلفیا دیده میشود.

اما کشتی در این  چهار ساعت به کجا رفته بود؟ چه بلایی سر افراد حاضر در کشتی الدریج آمد؟

با ما درسایت ثقل همراه باشید:

یرخی از خدمه ها مرده بودند .برخی آتش گرفته بودند و عده ای دیوانه شده بودند و آن افرادی که زنده مانده بودند چند مدت بعد در جلوی چشم افراد معمولی ناپدید می شدند. یا از دیوار عبور میکردند.

اما از این کشتی دو بازمانده به نام بیلک و دانکن زنده و سالم ماندند آن ها در واقع از خدمه کشتی نبودند بلکه دانشمند و فیزیک دان بودند و از دوستان نیکلاس تسلا بودند و حتی تسلا برای گرفتن آنان از کشتی الدریج قایق هایی را به محل ماموریت نیز فرستاده بود. آن ها معتقدند کشتی الدریج وارد یک تونل زمانی 40 ساله شده بود و آن ها در زمان انجام آزمایشی مشابه آزمایش فیلادلفیا یعنی آزمایش مونتاک از کشتی بیرون پریدند اما کشتی الدریج به سال 1943 برگشت و تمامی خدمه آن جان باختند. عده ای معتقدند وجود بیگانگان یا همان آدم فضایی ها در این امر بی تاثیر نبوده است.

آن ها ادعا میکنند وقتی پیش جان نیوفومن رفتند او را دیدند که پیر شده بود و می گفت چهل سال که منتظر شما هستم. این دو نفر ادعا میکنند که یک نفر دیگر هم با آن ها از کشتی بیرون پرید اما به دلیل اشتباهی که در موقعیت زمانی او شده بود ، او هر ساعت به اندازه یک سال پیر می شد و ظرف چند روز مرد.

آن ها می گویند که اولین بار نبود که در زمان سفر می شد و برای سفر به زمان به وسیله خاصی نیست و آنتن ها کیلومتر ها زیر زمین در بندر مونتاک کشیده شده اند. حتی می گویند که به سال 6535 سفر کرده اند و مریخ را متروکه و خالی از سکنه دیده اند در حالی هوای آن قابل تنفس و قابل زندگی است. و بیلک  ثابت کرده است که دوبار درسال 1943این کار انجام شده و در هر دوبار هم همان چیز ها را مشاهده کرده است . انگار که در سال 6535 چیز دیگری وجود ندارد.

اما گزارش ها نشان میدهد که در زمان انجام آزمایش مونتاک مردم عادی چند کشتی فضایی را بر فراز بندر مونتاک مشاهده کرده اند.این تونل زمانی که در مونتاک فعال شده است اتفاقات عجیبی را رقم می زند و حتی برخی گزارشات نشان میدهد که این تونل زمان چند یوفو را به درون خود کشیده و به سال 1943 برده است.و حتی بعضی اوقات جسد های عجیب غریبی به ساحل می نشست که مردم عادی هم آن ها را مشاهده می کردند. جشد هایی با ظاهری غیر عادی شبیه به هیولا .

مطلب پیشنهادی :  یاهو به قیمتی مناسب فروخته می شود.

اما شاید در ذهن شما سوال پیش آمده باشد که این آزمایشات جزو آزمایش ها مخفیانه و فوق سری تاریخ محسوب می شوند پس اطلاعات راجع آن ها از کجا آمده است؟ شاید بهتر باشد به بررسی چند چند نفر از شاهدان عینی و کسانی که در به دست آوردن این اطلاعات نقش داشتند نیز بپردازیم:

کارلوس آلنده: کارلوس آلنده فردی بود که ادعا میکرد در زمان آزمایش فیلادلفیا در بندر حضور داشته  از کشتی مجاور شاهد تمام ماجرا بوده و در محلی قرار داشته که دید بسیار خوبی نسبت به کشتی الدریج داشت. حتی با اینکه سیزده سال از انجام آزمایش فیلادلفیا هیچکدام از افراد حاضر در بندر و کشتی های مجاورالدریج حاضر به حرف زدن نبودند و ترجیح می دادند همچنان در مورد این واقعه مرموز سکوت اختیار کنند.او در سال 1956 حدود پنجاه نامه دست نویس برای موریس جساپ نویسنده و فضانورد ارسال کرد و در سال 1955 کتابی را بر اساس تحقیقات شخصی اس به نام در باب وسایل پرنده بدون سرنشین منتشر کرده بود. او در نامه خود درک ساده Jessup از نظریه میدان یکپارچه را که به اعتقادش تحت تاثیر دیدگاه های آلبرت اینشتین شکل گرفته بود مورد انتقاد قرار داد. نظریه میدان یکپارچه که هیچگاه از سوی اینشتین و دیگران ثابت نشد تلاش دارد تا نیروهای گرانشی و الکترومغناطیس را در قالب یک میدان بنیادین با یکدیگر تلفیق نماید.

او برای اینکه اثبات کند همچین نظریه ای قبلا وجود داشته مشاهدات خودش را از کشتی الدریج و آزمایش فیلادلفیا را برای موریس جساپ ارسال کرد . نامه او اولین سند رسمی از آزمایش فیلادلفیا است.او در این نامه توضیحاتی در مورد کشف انیشتن و تله پورت (تونل زمان) نیز داده بود.او تا سال  1994 نامه هایی برای افراد پراکنده که گوشی شنوا برای داستان کشتی الدریج داشتند می فرستاد و سعی داشت آن ها را قانع کند. تا سال 1984 کارلوس آلنده تنها شاعد عینی واقعه آزمایش فیلادلفیا بود.

آل بیلک: چند مدت بعد در سال 1984 یک فیلم با نام The Philadelphia Experiment با الهام از تجربه آزمایش فیلادلفیا منتشر شد. بعد از اکران این فیلم مردی به نام آل بیلک ادعا میکرد که شخصا در این آزمایش بوده است اما به دلیل شستشو های مغزی که رویش انجام شده بود چیزی یادش نمی آمد. و این فیلم موجب شده که خاطراتش را یادش بیاید.

مطلب پیشنهادی :  بزرگترین جشنواره های موسیقی در جهان

ادوارد دیدگون: در سال 1994 میلادی ژاک ولی اختر فیزیکدان فرانسوی مقاله ای به نام آناتومی یک فریب: پنجاه سال بعد از حادثه فیلادلفیا را در نشریه علمی منتشر کرد و گفت هر کس اطلاعات بیشتری دارد برای او نامه ارسال کند. او یک نامه از ادوار دریافت کرد که در آن ادعا میکرد تکنیسین برق کشتی الدریج بوده است و اطلاعات کاملی راجع ژنراتور ها و دستگاه های محرمانه دارد.او ادعا میکرد آن دستگاه ها دستگاه طراحی شده برای تله پورت نبودند بلکه این امکان را به کشتی می دادند که رد مغناطیسی خود را پاک کند. و برای رادار ها قابل شناسایی نباشند . و در مورد رویت شدن خیلی سریع کشتی الدریج در پانزده هزار کیلومتر آن طرف تر هم اینطور توضیح داده بود که ارتش از کانال های زیر زمینی که کشتی های تجاری آن ها را نمیبینند استفاده کرده بود.

و برخی از ملوانان الدریج هم ادعا میکنند که کشتی در زمان آزمایش فیلادلفیا در دوازده آگوست 1943 یعنی زمان انجام آزمایش فیلادلفیا هرگز در آنجا نبوده بلکه در بالکان بوده است. و کاپیتان کشتی الدریج هم می گوید چنین آزمایشی هرگز انجام نشده است.

شاید فیلمی که در سال 1984 برا اساس ادعا های کارلوس آلنده ساخته شد باعث شد که مردم تصوری غیر از این برای آزمایش فیلادلفیا داشته باشند. و حتی ژاک ولی هم در مقاله اش اشاره کرده بود که تصویر سازی باعث شده تا یک داستان فریبنده در ذهن ها باقی بماند و توجه عموم مردم جلب شود. مخصوصا یکی از صحنه های گرافیکی آخر فیلم که یکی از ملوانان  دچار سوختگی بسیار شدید شده و نصف بدنش در فولاد عرشه فرو رفته به تصویر کشیده است.آزمایش فیلادلفیا و ناپدید شدن کشتی الدریج

شاید هم بی اعتمادی مردم به ارتش آمریکا و دولت فدرال که ازمایش های غیر اخلاقی  روی سربازان و شهروندان پیاده میکرد باعث شد باور پذیری آن داستان دو چندان بشود.و بهره گیری از نام دانشمندان بزرگ مانند انیشتن هم در واقعی جلوه دادن ان بی تاثیر نبود.

نیروی دریایی ایالت متحده آمریکا معتقد است که هرگز چنین آزمایشی رخ نداده است.

اما هنوز به طور دقیق ابعاد پرونده و آزمایش فیلادلفیا محرمانه و سری است.

برای اطلاعات بیشتر به کتاب پرونده های محرمانه اثر جان کری مراجعه کنید.

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا