تکنولوژی

وقتی نمایشگاه CES 2018 دو شرکت INTEL و AMD را آشتی می دهد !

نمایشگاه CES 2018

نمایشگاه  CES 2018 دو شرکت INTEL   و AMD  را آشتی داد !

هر ساله در اوایل ماه ژانویه  نمایشگاه  CES 2018  در شهر لاس وگاس آمریکا بر گزار می شود .  اگه بخواهیم یک نگاه کوتاه به تاریخچه این نمایشگاه بزنیم . می شود به مطالب زیر بسنده کرد.

شما این مطلب(وقتی نمایشگاه CES 2018 دو شرکت INTEL   و AMD  را آشتی می دهد) را از بخش تکنولوژی سایت ثقل می خوانید

کلمه CES در واقع خلاصه شده عبارت انگلیسی Consumer Electronics Show که به معنی نمایشگاه الکترونیک مصرفی است ، این نمایشگاه همه ساله از تاریخ شروع به مدت 3 روز در شهر لاس وگاس ایالت نوادای آمریکا برگزار می شود .

اولین دوره برگزاری نمایشگاه 2018 CES در سال 1967 بوده است . طبق گزارش رسانه های آن زمان ، در این سال نمایشگاه در شهر نیویورک با همکاری 16 شرکت از جمله ال جی ، ماتورولا و فلیپس در مساحتی بالغ بر 9000 متر مربع برگزار شده است. تا سال 1978 هم در این شهر برگزار می شده است و لی از این سال به بعد محل آن تغیر کرد وبه شهر زیبای لاس و گاس اتقال پیدا کرد و نیز تا کنون ادامه دارد . امروز که من این مقاله را می نویسم دوره نمایشگاه CES 2018 در این شهر در حال برگزار است.

 

شرکت های اینتل و ای ام دی

اگر رشته تحصیلی شما مرتبط با کامپیوتر است و یا به این تخصص علاقه دارید خیلی زیاد اسم این دو شرکت را شنید ه اید و حتما هم می دانید که هر دو شرکت پردازنده (CPU) تولید می کنند. این دو شرکت رقیب بسیار سر سخت یک دیگر هستند ، تا آنجای که فاصله ارائه محصول جدید شان کمتر از یک هفته هم بوده است .

مطلب پیشنهادی :  بانک ها انتخاب اسکن چهره به جای رمز عبور جالب

قبل از این که ماجرا را تعریف کنم می خواهم آخرین نوع پردازنده های این دو شرکت رو معرفی کنم .

شرکت AMD  در نمایشگاه کامپیوتکس 2017 نوع جدید پردازنده های 16 هسته ای از خانواده RYZEN  را معرفی کرد .و قرار شد برای سیستم های حرفه ای استفاده شود . در همان نمایشگاه شرکت اینتل از سری جدید پردازنده های CORE X خود CORE I9  را معرفی کرد . که با 18 هسته فیزیکی و 32 ترد منطقی نشان داد که واقعا با AMD شوخی ندارد .

جالب ایجا بود که همه مجذوب رقابت تگاتنگ این دو غول بی شاخ و دم بودیم که نا گهان در ماه نوامبر خبر از همکاری این دو شرکت منتشر شد . همه تعجب کرده بودند . خود من باور هم نمی کردم . تا این که امروز خبر نمایش ثمره همکاری این دوشرکت در نمایشگاه CES 2018 به نمایش گذاشته شد .

این محصول از ترکیب پردازنده های نسل هشت اینتل (سری CORE I5 , I7 ) با پرازنده گرافیکی RADEON  شرکت AMD ایجاد شده است . با ترکیب این دو محصول قدرت مند و آب دیده بازار دیگه باید منتظر سیستم های گیم ینگ و شبیه ساز های قویتری بود در مصاحبه امروز شرکت اینتل اعلام کرد که می توان از این پردازند ها در لب تاپ های فوق سبک بدون محدودیت قدرت و با بازده ای بیشتر استفاده کرد . چیپ پردازش گرافیک که در این پردازنده استفاده شده است عملا سیستم را از پردازنده گرافیک جانبی بی نیاز می کند .همچنین RAM ان بورد 4 گیگابایتی استفاده شده در این پردازنده ، سرعت پردازش را چند برابر می کند.

مطلب پیشنهادی :  دکمه هوم مجازی راه حل برای خرابی دکمه هوم خازنی ایفون 7 است .

CES نمایشگاه CES 2018

با این حال نمایش سری لب تاب های Spectre X360 15 شرکت اچ پی که از این پردازنده استفاده می کند . قدرت این پردازنده ها را نمایش دادند . ممکن است تا فردا که نمایشگاه CES 2018 باز است سری جدید لب تاپ ای که از این پردازنده استفاده می شود رو نمایی شود.

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا