تکنولوژی

گوگل هوم یا آمازون الکسا کدام عملکرد بهتری دارد ؟

گوگل هوم یا آمازون الکسا

گوگل هوم یا آمازون الکسا کدام عملکرد بهتری دارد ؟ این سوالی است که ذهن کاربران را برای خرید بسیار بر خود در گیر می کند .

همانطور که میدانید گوگل هوم و امازون الکسا یک دستیار شخصی است که در پاسخ به سوالات صاحبانشان و برای رسیدن زود به جواب ، کمک می کند .

شما این مطلب (گوگل هوم یا آمازون الکسا) را از بخش تکنولوژی وبسایت ثقل می خوانید .

کدام بیشتر فروش دارد :

شاید به عقیده بسیاری از خریداران این دستیار شخصی ملاک اصلی برایشان میزان فروشی است که این دو کمپانی داشته اند و اینکه هر کدام بیشتر فروش داشته باشد حتما کیفیت و عملکرد مطلوب تری نسبت به رقیبش دارد .

اگر به دنبال این سوال هستید باید بگویم که امازون الکسا فروش بیشتری نسبت به رقیبش یعنی گوگل هوم دارد ولی سند هایی وجود دارد که ادعای اینکه امازون الکسا کیفیت بهتری نسبت به گوگل هوم دارد را به کلی رد می کند .

به تازگی تحقیق هایی در مورد این ادعا شده است که نتیجه آن هم عملکرد 6 برابر بهتری گوگل هوم نسبت به امازون الکسا می باشد .

360i آژانس دیجیتالی است که تحقیقی در مورد عملکرد این دو دستیار خانگی کرده است به گونه ای که جواب دهی و صحیح پاسخ دادن به سوال های کاربر گوگل هوم 6 برابر بهتر از امازون الکسا بوده است ولی با این صورت امازون الکسا باز هم فروش بیشتر دارد فروشی که کمپانی آمازون در فروشش نقش بسیار مهمی داشته است .

این فروش زیاد امازون الکسا نشان دهنده انتخاب امازون الکسا به عنوان دستیار شخصی است اما 360i توصیه کرده است برای اینکه پاسخ دقیق تر و بهتری را دریافت کنند حتما از گوگل هوم استفاده کنند .

مطلب پیشنهادی :  مدیر عامل سونی:اینبار گوشی ها را برای رقابت با دیگران نمیسازیم

ای‌مارکتر نیز درصدی را در مورد استفاده کاربران از دو کمپانی را اعلام کرده است این امار به گونه ای بوده است که تنها 30 درصد از کاربران از گوگل هوم (اسیستنت) استفاده می کنند و 70 درصد بقیه از امازون الکسا اسفاده می کنند که این رقم بسیار بالایی در مقابل فروش گوگل هوم می باشد .

نحوه آزمایش :

برای آزمایش اینکه گوگل هوم کاربرد بهتری دارد و یا امازون الکسا بهتر است ، حدود 3000 سوال آماده کرده اند که این تعداد سوال را با یک صدای مشخص با یک تلفظ از هر دو دستیار پرسیدند که نتیجه این آزمایش 3000 هزار سواله موفقیت گوگل هوم بوده است که توانسته بود 6 برابر بهتر نسبت به رقیبش یعنی امازون الکسا کاربرش را درست راهنمایی کند .

با این نتیجه 360i به این نکته پی میبریم که کلا عملکرد این دو دستیار با هم دیگر متفاوت است به گونه ای که هر دو الگوریتم متفاوتی را برای پاسخ گویی انتخاب کرده اند که بر عکس عقیده بسیاری افراد که این دو دستیار عین هم کار می کند ولی در مورد گوگل هوم احتمال می رود که این دستیار در پاسخ به بعضی سوال ها از موتور جستجوی قدرتمندش در پاسخ به بعضی سوال ها نیز استفاده می کند که این کار گوگل طبیعی است .

و کمپانی آمازون تنها به کمپانی های فعال در این حوضه اطلاعات و محتوی دسترسی دارد که بسیار محدود می باشد در مقابل گوگل که یک منبع سرشار از اطلاعات را در اخطیار دارد و مطمئنا گوگل از این منبع برای پاسخ گویی استفاده هم خواهد کرد .

مطلب پیشنهادی :  سامسونگ گلکسی نوت 8

در این ازمایش نیز به این نکته هم اشاره کرد  که از این 3 هزار سوال بعضی جواب هایی این دو دستیار گفتند که دقیقا مشابه به هم بوده است که این اطلاعات هم منبع مشترک گوگل و امازون الکسا می باشد که قبلا این اطلاعات هم در گوگل وجود داشته است .

متخصص ها این غول منبع گوگل که در طی 5 سال تشکیل یافته است را به نام (نمودار دانش) یاد می کنند که مجموعه ای از حقایقی است که در صورت سوال کاربر این جواب های به صورت صوتی در اخطیار کاربر قرار می گیرد .

اما متاسفانه این منبع در اخطیار ما قرار نداده است که چه مقدار از این سوال در مورد اطلاعات عمومی است اما از این تعدا سوال مطمونیم که بیشتر سوال در مورد کنترل کرد لامپ ها و یا اینکه پیدا کردن اهنگ مورد علاقه که کاربر جستجو می کند را شامل می شود .

گوگل هوم یا آمازون الکسا ::

گوگل هوم یا آمازون الکسا

گوگل هوم یا آمازون الکسا ::

گوگل هوم یا آمازون الکسا قابلیت کدام بهتر است:

اما الان به جایی رسیدیم که نتیجه بهتری را با یک جمله به شما اعلام کنیم طبق اخرین خبری که از سایت های معتبر گرفتیم گوگل هوم یک امکاناتی دارد به این شرح که اگر خانه شما ترموستات نست خانه شما را به این دستیار وصل کنید می توانید از این دستیار در خواست کنید که این ترموستات را با گفته شما تنظیم کند که این قابلیت در امازون الکسا نیست این قابلیت به این گونه است که اگر می خواهید این تهویه را در 72 تنظیم کنید می توانید به این دستیار بگید Set the air conditioning to 72 که گوگل هوم آن را تایید می کند و تهویه را روی 72 تنظیم می کند .

مطلب پیشنهادی :  گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس در کره جنوبی رکوردار شدند.

اما با این حال که این قابلیت در امازون اکو نیست و این قابلیت چیزی نیست که ادم بشه راحت ازش گذشت و چشم پوش کرد علاوه بر آن برای درخواست کاربر از امازون اکسا باید یک عبارت را چندین بار تکرار کند تا به جواب برسد ولی با این تعداد فروش امازون به نظر می رسد که الان برای کاربران این قابلیت ها تکرار مکرر برایشان چندان مهم نیست .

امیدواریم که از این مطلب که امروز در مقایسه گوگل هوم یا امازون الکسا بود نهایت استفاده رو کرده باشید و مطمئنیم با این مطلب بار دیگر به قدرت فوق العاده گوگل پی برده باشید همچنین لطفا نظرات خودتون رو در مورد این مطلب که کدام گزینه می تواند دستیار بهتری برای شما در خانه شخصیتان باشد را حتما با ما در میان بگذارید .

 

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا