تکنولوژی

قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450 به زودی معرفی خواهد شد .

قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450

قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450 : شما این مطلب ر از بخش تکنولوژی وبسایت ثقل می خوانید .

خبر های جدید حاکی از قدرتمند ترین هسته اسپندراگون می باشد که طبق گفته ها هسته اسپندراگون طی چند روز آینده معرفی و قابل استفاده کمپانی های تولید کننده گوشی خواهد بود .

همانطور که میدانید اسپندارگون متعلق به شرکت کوالکام می باشد که در اخرین خبر هایی که منتشر کرده بودند در حال کار بر روی اسپندراگون 400 بودند که گفته می شود این برای گوشی های میان رده هر کمپانی ساخته می شود .

+) یکی از کارمندان کوالکام به نام وین فیوچر به تازگی جزئیات از یک چیپ ست معرفی کرده که هنوز شرکت کواکام آن را معرفی نکرده است . وی جزئیاتی را در گیت هاب در مورد SDM450 فاش کرده است که احتمال می رود این چیپ ست همان اسپندراگون 450 باشد .

از مشخصاتی که اسپندراگون 450 دارد می توانیم بگوییم که این تراشه جدید از هشت هسته استفاده کرده است که خود این هشت هسته به دو قسمت تقسیم می شود به گونه ای که چهار هسته آن از کورتکس A53 تشکیل می شود .

در سخنان اقای وین فیوچر که در مورد چیپ ست جدید کوالکام حرف زده است می توان به این نکته نیز رسید که این چیپ ست جدید نیز شبهات بسیاری زیادی به نسل های فبلی خود مانند اسنپدراگون ۴۳۰، اسنپدراگون ۴۲۵،  اسنپدراگون ۴۲۷ و ۴۳۵ دارد ولی با این حال کوالکام خواهان ساخت این چیپ ست جدید خود می باشد که به عقیده خود این جزوه قدرتمند ترین پردازشگر یا همان core موجود در جهان می باشد .

مطلب پیشنهادی :  سامسونگ s7 خود را به نصف قیمت به فروش می رساند !

به عقیده خود قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450 مزایایی نسبت به نسل قبلی خود دارد چرا که در این چیپ ست جدید عملکرد بهتری و همچنین در مصرف باتری بهینه تر می باشد .

+) همانطور که گفتیم این چیپ ست برای گوشی های میان رده است در میان گوشی های میان رده ای که کمپانی های مختلف می سازد قدرتمند ترین و همچنین حرف اول را میزند .

در مورد همین نکته بالایی که ذکر کردیم رونالد کوانت از سخنان وین فیوچر می گوید که اسنادی وجود دارد که نشان دهنده این است که این چیپ ست از پردازنده‌های قدرتمند‌تر اسنپدراگون ۶۲۵ و ۶۲۶ در ساخت استفاده کرده است و این طور نیز می توانیم بگوییم که این چیپ ست میان رده ای ضعیف شده هسته های قدرتمندی مانند پردازنده‌های قدرتمند‌تر اسنپدراگون ۶۲۵ و ۶۲۶ می باشد .

+) همچنین در مورد نحوه ساخت قابل ذکر است که در ساخت و تولید این چیپ ست با فرایندی 14 نانو متری استفاده شده است که این مورد در نسل قبلی این هسته ها از 28 نانو متری استفاده کرده بودند .

قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450 ::

قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450

قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450 ::

+) برای اینکه از جزئیات بیشتر این هسته با خبر شویم باید اندکی بیشتر صبر کنیم تا اینکه خود شرکت کوالکام به صورت رسمی معرفی چیپ ست خود اقدام کند و در آن موقع است که حتی به شایعاتی که در این مورد است خاتمه دهد .

اما همونطور که گفتیم اسپندراگون 450 هشت هسته ای در بین رده ها و تراشه های سری 400 جزوه قدرتمند ترین هسته می باشد . و اینکه حتما این چیپ در گوشی هایی مورد استفاده خواهد گرفت که در مقابل با گوشی هایی که مجهز به پردازنده‌های قدرتمند‌تر اسنپدراگون ۶۲۵ و ۶۲۶ ارزان تر است .

مطلب پیشنهادی :  مقایسه ابعاد وان پلاس 5 با گوشی های دیگر موجود در بازار

امیدواریم که از این مطلب (قدرتمند ترین هسته اسپندراگون 450) نهایت استفاده رو برده باشید و جرئی از کارهای کوالکام آگاهی پیدا کنید لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب و مطلب های دیگر برای ما بفرستید .

 

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا