تکنولوژی

شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی احتمالا بهبود پیدا خواهد کرد .

شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی

شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی : شما این مطلب را از بخش تکنولوژی ثقل می بینید .

در کل ایده و ساخت شارژ بی سیم یک هدف بسیار عالی می باشد که می تواند بسیاری از کارها را راحت کند و همچنین بسیار سریع کند از خوبی های این شارژر ها این است که دیگر از دست سیم ها ازار دهنده راحت شده ایم و اینکه پیدا کردن اداپتور و سیم اداپتور را دیگر نداریم .

اما مشکلی که در این بین وجود دارد این است که تنها این شارژر ها تنها در یک محدوده بسیار خاصی و محدودی قرار دارد و اینکه باید گوشیمان را که می خواهیم شارژ کنیم در آن منطقه رها کنیم تا شارژ شود .

این فناوری در نوبه خود نیز بسیار جالب بوده ولی امروزه محققان روی روش جدیدی فکر می کنند که این محدوده را بتواند بیشتر کنند و به این نکته نیز دست پیدا کرده اند که این امر تنها با مکانیک کوانتومی محقق می شود و از این روش است که می توان شارژ بی سیم را بهبود داد .

قابل ذکر است که این شارژر ها بی سیم یا القایی با کمک میدان الکترو مغناطیسی برای انتقال انرژی به منظور شارژ کردن دیوایس ها می کند که این تنها در مسافت های بسیار کوتاه ممکن است .

به منظور افزایش این میدان اقای Shanhui Fan و تیم تحقیقاتی او در دانشگاه مشهور استنفورد امریکا این سیستم را توسعه دادند و از این سیستم جدید ادعا می کنند که تا شعاع یک متری می تواند شارژ کند که این در نوبه خود در زمینه شارژر های بی سیم تحولی عظیم است .

مطلب پیشنهادی :  بهترین هتل های جدید بوتیک مقرون به صرفه در اروپا + عکس

اقای Shanhui Fan در مورد این سیستم جدید می گوید که ما برای توسعه شارژر بی سیم از قانون مکانیک کوانتومی استفاده کرده ایم که با کمک این قانون شارژری مانند امپلی فایر درست کنیم که به صورت اتوماتیک قادر خواهد بود که ما را به هدفمان برساند و این امپلی فایر باعث تنظیم انرژی های بین فرستنده و گیرنده می شود .

شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی ::

شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی

شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی ::

+) کار امپلی فایر به گونه ای می باشد که اگر دیوایسی که در حال شارژ است اگر از مکان x که دور می شود مقدار انرژی فرستادش را زیاد کند تا بدون قطع و وصلی به طور مداوم و ترتیبی دیوایس را شارژ کند که این کمک می کند کاربر با جابه جایی که در این شعاع انجام میدهد بدون هیچ وقفه ای به شارژ کردن دیوایس بپردازد .

اما بهتر است بگوییم که تحقیقات اقای Shanhui Fan و تیمش در دانشگاه این فرستنده را روی یک لامپ led ازمایش کرده اند و قطعا برای این که بتوانند از این طریق گوشی یا هر دیوایس دیگر را شارژ کنند راه طولانی دارند و باید برای رسیدن به هدف بزرگی که در راه دارند تلاش کنند .

امیدواریم که از این مطلب (شارژ بی سیم با گروی مکانیک کوانتومی) نهایت اسفاده رو برده باشید و ما را با فرستادن نظرات خود در مورد این مطلب یا هر بخش دیگر ما را خوشحال کنید .

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا