علم و فناوری

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان بزرگ به همراه ویدیو

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان بزرگ به همراه ویدیو

شما این مطلب را از بخش از علم و فناوری وبسایت ثقل می خوانید .

یک ویدیوی عالی دوبله شده به زبان فارسی که در مورد خورشید و ستاره دیگر صحبت می کنند که هر یک از این سنتاره ها را یکی از دانشمندان ان ها را کشف کرده اند که بسیار جالب تدوین شده است .

ما تا کنون فک می کردیم که خورشید بزرگترین است بله ما فکر میکردیم بزرگترین بود ولی این فیلم نشان میدهد که این حرف ما درست نیست.

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان»»

البته خورشید در مقایسه با زمین یا سیاره های دیگر که میشناسیم واقعا بزرگ است ولی اما دانشمندان به نتیجه ای دست یافته اند که ستاره هایی بسیار بزرگتر از خورشید نیز هم هست که اندازه ان ها حتی سه هزار برابر هم می شود که این در نوبه خود بسیار تعجب اور است .

و ما با این فیلم باید به قدرت و بزرگی خدواند یکتا که خالق تمامی این ستاره ها است بیاندیشیم و از این نشانه های خدواند به او پی ببریم .

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان»»

 

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان»»

که یک سایز بزرگتر از خورشید سیروس می باشد که این این سیاره سفید رنگ است. و بعد ان برادران جوزا که دو برادر بودند که از کودکی به نجوم و ستاره ها بسیار علاقه داشتند و توانستند که ستاره بزرگتر از خورشید پیدا کنند و به نام خودشان بکنند و به ارزوی بچگی خودشان برسند .

مطلب پیشنهادی :  مدیر عامل سونی:اینبار گوشی ها را برای رقابت با دیگران نمیسازیم

و بعد از ستاره برادران جوزا نوبت به ستاره پاستا میرسد که به علت حرارت ان زرد رنگ است .

بعد از ستاره پاستا از لحاظ بزرگی نوبت به رجل الجبار می رسد که این هم از نام دانشمند گرفته شده است یک دانشمند عرب توانست این ستاره را شناسایی و به نام خود بکند که در نوبه خود قابل ستایش است . رنگ رجل الجبار ابی رنگ است از دوربین ها که از ان عکس گرفته شده ابی رنگ نشان داده شده است.

بعد از ستاره رجل الجبار نوبت به ستاره بزرگ ستاره خام بیت الجونز می رسد که باز به علت حرارت قرمز مایل به نارنجی می باشد .

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان»»

و بعد از ستاره مذکور نوبت به قلب العقرب می رسد که دانشمندی که این ستاره را کشف کرد فکر می کرد که این بزرگترین ستاره در کل است که به نام قلب العقرب ان را نامگذاری کرد ولی این دانشمند ان زمان نمی دانست که از این ستاره نیز ستاره های بزرگی هم هست ستاره هایی که بسیار بزرگتر از این می باشد.

و نوبت موسه فیه می رسد که این نام هم از نام دانشمند برگرفته شده است که بسیار عظیم تر نسبت به خورشید که این همه حرارت به زمین می تاباند که با زهم نشان از کرمت و بزرگواری خدواند یکتا می باشد .

و بالاخره وی بی سه فیه اخرین ستاره بزرگی که دانشمندان تا کنون ان را شناسایی کرده اند که حدود سه هزار برابر بزرگتر از خورشید است .

شما حتما از بزرگی خورشید خبر دارید خورشیدی که زمین به دور ان می چرخد قطر ان حدود ۱٬۳۹۲٬۰۰۰ کیلومتر است که بزرگترین ستاره که نام ان برده شد حدود سه هزار برابر بزرگتر است که با ضرب ساده اندازه قطر این ستاره 4176000000 کیلو متر می باشد که واقعا واقعا بزرگ می باشد .

مطلب پیشنهادی :  تکنولوژی تازه سامسونگ برای گلگسی اس 8 با تشخیص نوری اثر انگشت

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان

و در مورد خورشید که قطری حدود 109 برابر زمین دارد .

خورشید در مقایسه با دیگر ستارگان»»

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین ها

بروبالا